Hakkımızda

Yeni Nesil İçerik Ajansı

Arama motorları düzenli aralıklarla kendilerini güncellerler. Bunun en büyük sebebi kullanıcıların, hangi algoritmalara göre sıralandığını keşfetmemesini sağlamak ve içeriklerin rekabet seviyesini artırmak. Her gelen güncelleme ile birlikte sıralamayı etkileyen algoritmaların birincil kaynağı içerikler olmaya başlamıştır. Ancak Türkiye’deki web sitesi içeriklerini incelediğimizde kullanıcılar veya içerik üreticileri “SEO uyumlu içerik” kaygısından dolayı kalitesiz ve herhangi bir dönüşüm amacı gütmeyen, dümdüz ancak “SEO uyumlu içerikler” üretmektedir. Oysaki global kaynaklara baktığımızda, içeriklerin ne kadar kaliteli olduğunu ve her bir içeriğin dönüşüm amacı ile yazıldığını gözlemleyebilirsiniz. Unutmayın! İçeriğin “SEO uyumlu” olması ilk sıraya çıkmanızı garanti etmez. Oluşturacağınız içeriğin kalitesi sıralamanıza etki eder.
İçerik Guru kendini sürekli geliştiren ve gelen her bir güncellemeyle sistemini ve içeriklerini optimize ederek, tüm içeriklerin dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla SEO uyumlu içerik üreten Yeni Nesil İçerik Ajansıdır.

SEO Uyumlu ve Dönüşüm Odaklı İçerikler

Herkes metin yazabilir ancak herkes içerik üretemez!
Eskiden içeriklerin SEO uyumlu olması, meta etiketleri, anahtar kelime yoğunluğu ve anahtar kelime dağılımı sıralamanızı etkileyen önemli aktörlerdi. Ancak zamanla arama motorlarının kendilerini geliştirmesi ile bu kriterler değişmeye başladı ve algoritmayı etkileyen yeni faktörler eklendi. Örneğin, Google artık kullanıcıların web sitelerinde edindikleri deneyimin de sıralamayı etkileyen önemli bir faktör olduğunu açıkladı. Google’ın asıl amacı rekabet sağlamak. Ancak bu rekabet anahtar kelimeler ile değil, kaliteli ve kullanıcı deneyimi bol olan sayfalar ile sağlanıyor.

İçerik Guru elbette içeriklerini SEO uyumlu olarak üretir. Çünkü SEO uyumlu içerik, arama motorlarının web sitesinde daha kolay tarama yapması ve içeriğin konusunu anlaması için oldukça önemlidir. Ancak İçerik Guru’nun asıl hedefi, birlikte çalıştığı kullanıcıların dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmektir. Örneğin, danışmanlık hizmeti veriyorsunuz ve sizin içeriklerden beklentiniz telefon araması almak. İçerik Guru ekibiyle beraber içerikleri oluşturur ve içeriklerin telefon araması almanızı sağlayacak acı noktasını keşfedip “call to action” ile dönüşüm hedefinizi gerçekleştirir. Emlak üzerine bir firmanız var ve evler için “teklif almak” istiyorsunuz. İçerik Guru ve ekibi, müşterilerinizin acı noktasını keşfederek onları etkileyen içerikler oluşturur ve dönüşüm hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için içerik pazarlaması stratejileri uygular. Dönüşüm hedefli içerikler sayesinde kullanıcıların dikkatini çekip, onların web siteniz ile etkileşime geçmesini sağlayacaksınız. Bu sayede arama motorları, sayfanızın ne kadar yararlı olduğunu anlayacak ve sıralamanız yükselişe geçecektir.

Marketplace Değil, Ekip Çalışması!

İçeriklerin siparişini diğer ajanslar gibi panel üzerinden alıp, aynı şekilde panel üzerinden yazarlara dağıtmıyoruz. İstediğiniz takdirde sizin de içinde bulunabileceğiniz interaktif ve sistemli bir şekilde içeriklerinizi oluşturmaya başlıyoruz. İçerik oluşturma süreci birebir gerçekleştiği için oluşabilecek sıkıntıların önüne geçiyoruz. Dilerseniz tüm kontrolü bize bırakın ve size yaptıklarımızı raporlayalım ya da süreçlerimize dahil olun, toplantı yapalım; “Neler yapabiliriz?”, “Başkaları neler yapıyor?” görüşelim ve içerik stratejilerimizi beraber belirleyelim.

İçerikler ekip çalışması ile üretildiği için her zaman içerik oluşturma sürecine dahil olup değişiklikler talep edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman içeriklerinizden sorumlu içerik danışmanınız ile iletişime geçip sorularınızı sorabilir ve süreçlere dahil olabilirsiniz.

İçerikten fazlası…

İçerik ajansı olarak fark yarattığımız en önemli faktörlerden biri: İçerik pazarlaması!

İçerikleri oluştururken her birinin bir amacı olmalıdır. İlk sıraya çıktığınızı düşünün, müşteri sayfanıza girdiğinde ilk gördüğü “ev satın al”, “ucuz ev satın al”, “uygun fiyatlı ev satın al” vb. gibi terimler ise muhtemelen ilgisini çekmeyecektir ve sayfanızı terk edecektir. Genellikle bu tip terimlerin SEO uyumlu olması için kullanıldığını gözlemledik. İçerik Guru bu noktada SEO optimizasyonu ve içerik pazarlamasını ayıran stratejiler geliştirerek, kaliteli ve SEO uyumlu içerikler üretir. Biz içerikleri empati yeteneği ve içerik pazarlamasını birleştirerek müşterinizin gözünden üretiyoruz!

Kurumsal ve Profesyonel Çözüm Ortağınız

Bizi tercih eden firmaların ya da kullanıcıların bir kısmı, içerik stratejilerini kendi ekibiyle yapmakta ve bizden sadece kaliteli ve hızlı bir şekilde içerik talep etmektedir. Ancak bazı firmaların içerikler için personele ayıracak bütçesi, vakti veya yeterli bilgisi olmayabilir. İçerik Guru düzenli görüşmeler yaparak içerik stratejileri, içerik planlaması ve hatta web site performansınız hakkında çözümler üretir!